Hakkımızda

Poliperk Kimya, 2005 yılında kurulmuş olup, eski üretim tesisi olan Pendik Kurtköy’deki tesislerinden 2008 yılında taşınmış ve o günden bu yana G.O.S.B'taki tesislerinde üretimlerine devam etmektedir.


Poliperk Kimya, rijit poliüretan sektörü için polyester poliol üretimi ve tedariği yapmakta, bununla birlikte rijit poliüretan sektörü için sistem çözümleri de geliştirmektedir. Sandviç panel sektöründe kullanılan poliüretan sistemleri tasarlayan Poliperk Kimya, sprey poliüretan uygulamaları için geliştirilen formülize ürünlerle de sprey poliüretan uygulamacılarına çözümler sunmaktadır. Soğuk oda, buzdolabı, çelik kapı, boru izolasyonunda kullanılan rijit poliüretan köpük uygulamaları da Poliperk Kimya’nın sistem çözümleri sunduğu diğer sektör uygulamalarıdır.


Sektör içerisinde hem fiyat hem de kalite bakımından rakipleriyle rekabetçi bir konumda olan Poliperk Kimya, bu duruşuyla yıllık polyester poliol üretimini 10.000 ton'a çıkarmıştır. Böylece her geçen yıl satışlarını ikiye katlamaktadır. Hem yurtiçi hem de yurt dışında özellikle Orta Doğu ülkelerine satışlarını gerçekleştiren Poliperk Kimya, sektörde sürekli kendisine yer bulmaktadır.


Araştırma ve geliştirme konusunda, kurulduğu günden bu yana kendisini yenileyen ve geliştiren Poliperk Kimya; hem yeni ürün geliştirme hem de mevcut ürünleri iyileştirme açısından sürekli bir çalışma içerisinde olup; 3 Tübitak projesi gerçekleştirmiştir.